Квіти

Бувардія: опис, догляд, лікування

Бувардія – квітка садовий, так і кімнатний. Це невеликий кущ, всипаний «шапками» з дрібних суцвіть. Всього налічує близько 30-ти видів рослин, деякі з яких мають аромат, схожий з жасмином. Батьківщина бувардія – Мексика.

Бувардія: догляд в домашніх умовах

Бувардія досить проста в догляді. Потрібно лише запам’ятати кілька нюансів – і тоді квітка кожен рік буде радувати своїм кокетливим виглядом.

Суцвіття бувардія

Освітлення

Бувардія домашня – одне з тих рослин, якому світло завжди потрібен, але кількість світла непринципово. Оптимальним місцем «поселення» бувардія стане будь-яка кімната, де є вікно, нехай навіть маленьке. Головне – ніколи не ставте горщик з квіткою з пряме палюче сонце! Рослина в такому випадку зів’яне або (що ще гірше! ) отримає опіки, і тоді його складно буде відновити.

Температура

Бувардія прекрасно себе почуває в житловому приміщенні зі стандартною температурою.

Якщо взимку рослина відцвіла, йому краще дати відпочити і влаштувати невелику зимову сплячку – для цього можна перенести горщик на північне вікно (але відкривати його не варто, щоб не утворити протяг). В середині лютого бувардія знову повертається на своє місце.

Полив

В поливі бувардія теж немає нічого незвичайного – злегка тепла вода без будь-яких домішок (особливо хлору! ) раз в 3-4 дня (а то й рідше).

Вологість

Якось додатково зволожувати не варто. Бувардія – не великий любитель вологи. Корисно лише періодично протирати листя від пилу м’якою вологою ганчірочкою або губкою.

Добрива

Добрива у випадку з бувардией використовуються нечасто – досить внести прикорм всього 2 рази в кінці весни. Сприятливий вплив матиме комплексне мінеральне добриво або будь-універсальне добриво для кімнатних рослин.

Бувардія в букеті

Захворювання

З якими проблемами можна зіткнутися при догляді за бувардией?

  • Коренева гниль

З’являється при занадто частому поливі. Помітити кореневу гниль можна за поникшему рослині. Якщо земля вологим і сонячне світло не допомагає, а листя бувардія все ще пониклі, доведеться акуратно вийняти рослину з горщика, зняти земляний ком з коренів і подивитися, що там.

Можна, звичайно, спробувати реанімувати, зрізавши обмякшие частини і пересадивши в новий грунт, але куди успішніше стане посадка нового рослини з черешка (див. розділ Розмноження).

  • Бувардія і хлороз листя

Якщо поливати рослину водою з крана, всі важкі домішки в цій воді незабаром позначаться на листі. З’являться нерівномірні жовті або руді плями. Пізніше листя почнуть опадати.

Для боротьби з цим захворюванням слід провести спеціальну підгодівлю хелатами заліза.

Пересадка

Досвідчені садівники не радять часто пересаджувати бувардию, адже повноцінно цвіте вона всього лише раз – на своєму 2-му році життя. Пізніше квітки будуть дрібними і рідкісними, а, можливо, і більше не з’являться. Тому кожні 3 роки варто брати зі старої рослини найсвіжіші і рівні відростки і садити їх заново.

Розмноження

Розмножити бувардию дуже просто.

  1. Як говорилося вище, зрізаємо відростки з верхівки квітки (саме там живці наймолодші).
  2. Ставимо живці в склянку з свіжою водою кімнатної температури.
  3. По закінченню одного або 2-ух тижнів на живцях з’являться відростки-корінці. Після цього можна сміливо пересаджувати молоді рослини в горщик із землею.

Куди посадити бувардию?

  1. На дно стандартного горщика насипаємо трохи керамзиту для дренажу.
  2. Землю для бувардія використовуємо звичайну. В будь-якому магазині, де продається земля для кімнатних рослин, просто візьміть що-то для квітучих.
  3. Коли будемо пересаджувати вкорінені живці з води на землю, спочатку їх трохи просушити і лише потім поміщаємо в землю, інакше вони можуть швидко загнити.

Бувардія в інтер’єрі

Сподобалося рослина? Купити бувардию можна . Принеси в свій будинок весняний настрій!