Космос

Чому не видно зірок при деяких умовах

Часто трапляється, що нам, земним жителям не видно зірок, що оточують нашу планету. Дійсно, не завжди і не скрізь ми можемо їх спостерігати. І навіть, коли бачимо ці прекрасні світяться газові тіла, то не всі, а лише малу їх частину. Адже наша , ох як багата на них.

Зоряне небо

Чому вдень не видно зірок

Звичайно, на це впливає декілька факторів, точніше ціла сукупність:

  1. На відміну від інших небесних тел зірки випромінюють власний світ, а не відображають його.
  2. Атмосфера переломлює і розсіює сонячні промені. А вони, в свою чергу, не пропускають інший світ.
  3. На променевої колір впливає довжина хвилі. Наприклад, блакитний, синій і фіолетовий кольори характерні для коротких хвиль. А ось довгі мають червоними відтінками. Власне кажучи, тому вдень ми бачимо синє небо, а до вечора червоне (під час заходу).
  4. Різні кольори і відтінки небесної сфери, земної атмосфери не дозволяють світлу зірок досягти поверхні планети. До того ж, вдень промені Сонця, що розсіюється атмосферою, перекривають інше зоряне світіння.
  5. Всі світила, крім Сонця, віддалені від Землі на велику відстань. З-за чого, як ви розумієте, ми не можемо їх побачити вдень, коли створюється багато перешкод

Це основні причини, чому зірки бувають видні лише в темряві.

Заломлення світла в атмосфері

Як відомо, Сонце не просто яскраве світило. Це найближча до нас і, взагалі, єдина зірка Сонячної системи. Завдяки йому існує життя на Землі. А також Сонце впливає практично на всі процеси, що відбуваються навколо нас. У тому числі в космічному просторі, особливо в нашій зоряній системі. виноска

Чому взимку краще видно зірки

Насправді, для земного спостерігача в різний час року нічний небосхил різний. Це пов’язано з рухом Сонця і обертання нашої планети навколо нього.
Оскільки під час їх переміщення дистанція, тобто віддаленість, між Землею і головним світилом то зменшується, то збільшується. Причому ближче за все вони знаходяться саме в січні. В цей час велика частина сонячного світла потрапляє на південну частину планети, де настає літо. І навпаки, в північній частині панує зима. У цій галузі літо і тепло приходять тоді, коли Земля максимально віддаляється від Сонця (у липні). Таким чином відбувається зміна пір року і сезонів.
В результаті того, що в зимові місяці відстань між планетою і Сонцем найбільше, вночі небо темніше, ніж в інший час. Завдяки чому, на ньому можна легше і більше побачити об’єктів нічного неба.
Що важливо розуміти, на видимість космічних об’єктів впливає не час року, а колір неба. А ось на його колір впливає час року, точніше відстань до Сонця.

Зимовий нічне небо

Чому в місті не видно зірок

По правді кажучи, міським жителям видно лише невелику кількість яскравих зірок. Як правило, можна розглянути лише найбільш яскраві світила.
По-перше, як вже зазначалось, що велика віддаленість зоряних тіл зменшує їхню видиму яскравість. По-друге, в денний час Сонце своїм світлом не дозволяє розгледіти інші астрономічні об’єкти (за невеликим винятком).
До того ж, у населених пунктах відзначається так зване світлове забруднення. Простіше кажучи, з-за штучного освітлення, створеного людською цивілізацією, неможливо що-небудь розглянути і на небі не видно зірок. Наприклад, ліхтарі, рекламні вивіски, різні прожектори і т. д.

Міське нічне небо

Світлове забруднення – це засвітка неба вночі штучними джерелами світла. Їх світло розсіюється в нижніх атмосферних шарах і зводить видимість астрономічних об’єктів до мінімуму.

Чому на знімках МКС не видно зірок

На диво, На знімках Міжнародної космічної станції і справді відсутні світила. Хоча з допомогою цієї орбітальної станції було досліджено дуже багато астрономічних об’єктів. Чому ж з МКС не видно зірок?
Як виявилося, сонячна яскравість робить неможливим спостереження за такими небесними тілами. Саме різниця в рівні видимої яскравості (яка, в свою чергу, залежить від відстані Сонця і інших, навіть самих яскравих зірок, впливає на відсутність видимості. Причому не тільки для спостережень з поверхні Землі, але й космосу. Тобто, якщо дивитися, наприклад з космічних апаратів, то сонячне світло засвічує все інше.
Між іншим, на знімках, зроблених на Місяці, також не видно зірок.

Станція МКС

Єдина зірка, яку не видно на нічному небі

Багато і часто, на подив, задають таке питання. Насправді, він більше логічний. Як ви розумієте, в певних умовах взагалі складно побачити світила. Найкраще спостерігати за ними вночі. А яка наша головна зірка ховається від нас в нічний час? Зрозуміло, єдине і неповторне, наше рідне Сонце.

Звичайно, багато зірки добре видно в будь-який час доби. Однак, найкраще спостерігати за ними після заходу Сонця.
Адже темрява відриває багато всього цікавого та прекрасного!
Зараз ви дізналися, звідки, де і коли краще всього видно зірки. Сподіваюся, це стане в нагоді вам у ваших спостереженнях!

Джерело: