Квіти

Квіти жалоби: чи все так категорично?

Квіти для жалоби – які вони? Білі кали, чорні троянди, засушені квіти – чи правда, що вони символізують тільки горе і дарувати на свята їх категорично не можна?

Спробуємо розібратися, що звичайне марновірство, а чого, правда, варто уникати.

Білі кали

Помічали в зарубіжних фільмах, що на похоронах часто використовуються кали? Дійсно, цей білий квітка у католиків є певним символом похоронної служби. Чистий білий колір вважається скорботою, а строга, але витончена форма – горде прийняття смерті.

Чому так вийшло? Ще в Стародавні часи калл побоювалися, адже їх сік містить отруту, і хто цим користувався у своїх злих цілях. З тих пір і пішла прикмета, що квітка кали не принесе нічого, крім страждань.

Однак каллу також часто додають і весільні букети!

Є стара легенда, що коли-то в Африці закохався вождь в одну дівчину. Але та ніяк не могла відповісти йому взаємністю. Тоді розлючений відмовою вождь убив всіх у селі, де жила та дівчина, включаючи її сім’ю, і силоміць змусив її вийти за нього. Дівчина не здалася і в день весілля кинулася в багаття, яке розвели для свята. Боги, побачивши це, не залишили дівчину вмирати, а перетворили її в білий квітка кали. Так і вийшло, що тепер калла також вважається символом лише взаємної любові.

Білі кали

Чорні троянди

Все чорне зазвичай визнається, як морок і зло. А чорні квіти нерідко відносять до окультизму. Немов зіпсована, обвуглена краса. . . Звучить зловісно.

Містичні книги і фільми – якщо там присутня чорна троянда, як правило, вона уособлює щось аж ніяк не радісний. Та й просто, отримавши в подарунок такий букет, напевно, ми замислимося, чи не задумали щось проти нас. . . Забобони, так. Але так вже ми виховані.

Хоча також чорна роза говорить і про внутрішній силі, сміливості і відваги. Наприклад, в Ірландії вважалося (а хтось вважає і зараз), що чорна троянда – символ бойового духу, т. к. під час баталій з англійцями її зображення використовували як особистий символ.

Тому дарувати чорну троянду можна. Але тільки тому, хто зрозуміє посил правильно!

Чорні троянди, кали в букеті

Засушені квіти

Висохле – значить, мертве. Багато скажуть так. І почасти вони мають рацію. Сумно дивитися на те, що колись мало прекрасні аромати і мало дивовижне буйство фарб. А тепер це щось вицвіле і часто повертає в минуле, адже спогади, хоч вони і добрі, часто тримають нас від сміливого кроку вперед. Звичайно, без філософських роздумів тут не обійтися.

Крім того, є повір’я, що сухі квіти в будинку забирають молодість і здоров’я своїх господарів. Схоже на щось надприродне.

Але з іншого боку, ці ж самі сухоцвіти здатні захистити будинок від злих сил. Напевно, ваша бабуся в селі прикріплювала невеликий висохлий букетик звіробою або чортополоху над вхідними дверима?

Ще сухі квіти служать просто красивим і цікавим захопленням. Що поганого в гербарії? Хіба він залучив до кого-то неприємності?

Букет засушених квітів

Якими б не були квіти, потрібно розуміти, що вони, в першу чергу, створені для того, щоб дарувати нам щастя. Навіть всіма улюблені червоні троянди мають свої «скелети в шафі» (хтось, наприклад, вірить, що червона троянда розпалює пристрасть, але вбиває справжню любов).