Космос

Найкрасивіші зірки космосу

Ви знаєте, які найкрасивіші зірки на небі?

Зрозуміло, кожне світило має своєю незрівнянною і унікальною красою. По правді кажучи, складно виділити по красі якусь одну зірку, саму-саму. Хоча ми вже знаємо, яка є найбільшою, яка найяскравішою. Однак приваблюють і захоплюють все. Але все ж спробуємо знайти самі красиві зірки.

Основні красиві зірки

Незважаючи на безліч світил і їх різноманітність, деякі з них найбільш виділяються.

Ахернар

Наприклад, у далекому сузір’ї живе прекрасна зірка Ахернар (кінець річки). Що цікаво, вона світить яскравіше нашого Сонця і видає сильний блакитний світло. Крім того, це подвійне світило має свій супутник. А також відрізняється плескатої форми, яка сформувалася в результаті високої швидкості обертання зоряного тіла навколо своєї осі.

Ахернар

Бетельгейзе

Ну як же без цього дивного світила. Одне тільки ім’я чого варто. Хоча Бетелегейзе одна з популярних, вона зберігає багато таїн. Як відомо, розташовується в сузір’ї . Де настільки яскраво світить, що її неможливо сплутати ні з чим. Але хороша видимість не дозволяє вченим детально вивчити процеси, що відбуваються з нею. На подив, Бетельгейзе з нез’ясовних причин втрачає масу і зменшується. Що з нею станеться в майбутньому точно не зрозуміло. Ймовірно, її чекає фінал, який призведе до смерті. А можливо, вона знищить туманності і еволюціонує в білого карлика.

Бетельгейзе

У будь-якому випадку, Бетельгейзе заслуговує почесного місця в списку найкрасивіших світил.

Процион А

Ця чудова зірка лежить у сузір’ї . Причому на своїй ділянці неба вона сама яскрава. До того ж, Процион А створює примарну видимість свого руху, як ніби вона знаходиться перед Сіріусом.

На відміну від Бетельгейзе, Процион А, навпаки, зростає в діаметрі. За даними астрономів, швидкість збільшення маси досить висока. І якщо так буде продовжуватися, то в найближчому майбутньому її розмір стане більше початкового в 100 разів.

Процион А

Ригель

Що важливо, Ригель займає лідируючі місце по яскравості серед усіх світил. Варто відзначити, що розташований він в сузір’ї Оріон. Крім відмінною яскравості, Ригель своїм блиском висвітлює частина Чумацького Шляху. А це, безперечно, прекрасне видовище.

Ригель

Мю-Цефея

Не секрет, що ми з Землі бачимо лише частину космічного простору. А значить невелику частку його об’єктів. Проте одні ми можемо побачити неозброєним оком, а інші тільки з допомогою спеціальних приладів (). Так от серед видимих неозброєним оком світив особливо яскраво виділяється оранжево-червона Мю Цефея. Що цікаво, її прозвали гранатової зіркою Гершеля. В принципі зрозуміло, що назву дали в честь відомого астронома, який її відкрив і досліджував.

Між іншим, це червоний гігант здатний до зміни кольору: від глибокого оранжево-червоного до фіолетового відтінку. Завдяки цьому, спостерігаючи Мю Цефея, можна насолоджуватися чудовим видовищем. Адже її казкова краса нікого не залишить байдужим.

МЮ Цефея

Отже, ми розглянули деякі красиві зірки. По правді кажучи, кожна може носити звання найкрасивіша зірка у Всесвіті. Наприклад, всім відома Сіріус як найяскравіша на нічному небі, відрізняється потужною светимостью і блиском. Чим не кандидат?

Сіріус

У висновку, хочеться сказати, точніше повторитися, що будь-яка зірка красива. Напевно, неможливо передати і відтворити їх красу. Тому як ці прекрасні, чудові частинки нашого Всесвіту створені самою природою, дивною і незбагненною космічної природою.

Звичайно, протягом багатьох століть люди намагалися описати, змалювати і навіть оспівати їх пишність і блиск. Але подібне чари просто не передання.

Джерело: