Садівництво

Обов’язкові заходи, щоб кімнатні рослини добре провели зиму і далі радували

З приходом осені температура і вологість повітря змінюються, світловий день скорочується. У більшості кімнатних рослин життєві процеси уповільнюються, а потім і зовсім припиняються. Саме в цю пору їм потрібна ваша увага. Сьогодні я розповім про те, що потрібно робити з домашніми рослинами восени.

Занести з вулиці в будинок

Є квіти, які у весняно-літній сезон краще себе почувають на свіжому повітрі. До таких відносяться мирти, фікуси, примули, монстери і багато інших. Вони нормально переносять температурні перепади в теплі періоди, але зиму пережити не зможуть. Тому при настанні похолодання їх слід перенести в будинок. За кілька днів до перенесення рослин в кімнату їх слід обробити інсектицидами. Це необхідно для захисту квітів від шкідників і захворювань. Також через 2-3 дні після перенесення їх необхідно обприскати розчином мильної соди, а потім промити під душем. Переносити кімнатні квіти в будинок бажано в похмурий день. Так у них буде менше стресу від зміни умов утримання.

Пересадка в більш об’ємні горщики

Зазвичай кімнатні рослини пересаджують навесні, але і ранньої осені це теж можна робити, так як рослини починають переходити в стан спокою не раніше жовтня. Це означає, що вони встигнуть адаптуватися. Перед пересадкою в новий горщик варто уважно оглянути кореневу систему. Якщо з нею все нормально, квітка можна пересаджувати. Якщо на коренях є ушкодження, то такі ділянки необхідно видалити, а місця зрізів присипати порошком активованого вугілля. Для пересадки беріть горщики, діаметр яких на 2-3 см більше попередніх, але попередньо їх потрібно ретельно вимити з милом.

Профілактичні обприскування

Обов’язково проводите профілактичні обприскування квітів інсектицидами. Справа в тому, що при перенесенні з вулиці разом з рослиною в будинок може потрапити білокрилка, попелиці, кліщі і збудники різних хвороб. Зазвичай інформація про спосіб і частоті обробки є в інструкції до препарату. Якщо ви обприскуєте квітучі культури, потрібно уникати потрапляння речовини на квітки. Майте на увазі, що шкідливі комахи та хвороби можуть атакувати рослини не тільки в теплу пору року, але і в зимові місяці. З цієї причини рослини слід регулярно оглядати.

Полив

В осінньо-зимовий період рясний полив для кімнатних квітів небезпечний. Земля в цей час набагато довше просихає, а при отриманні нової порції води в ґрунті виходить її надлишок. З-за цього відбувається загнивання коренів, що призводить до загибелі рослин. Домашні квіти, які восени скидають листя, потрібно поливати ще рідше. Але при цьому не можна, щоб земля повністю пересихала.

Для поливу використовуйте відстояну воду кімнатної температури. Холодна вода тільки шкодить рослинам і майже не всмоктується кореневою системою. Також не варто поливати кип’яченою водою, так як в ній практично немає кисню. Під час поливу направляйте струмінь ближче до краю горщика, щоб земля біля рослини не розмивалася. Якщо субстрат сильно ущільнений, його необхідно розпушити і робити це регулярно.

Підживлення

Уповільнення обмінних процесів означає, що потреба в поживних речовинах знижується. З початку і середини вересня потрібно почати зменшувати кількість підживлень. До кінця листопада внесення добрив повністю припинити. Винятком є лише ті рослини, які цвітуть в осінній час.

Живцювання квітів і посадка цибулинних культур для вигонки

Трав’янисті культури можна черенковать протягом всього року, але все ж краще робити це в холодну пору, коли вони перебувають у стані спокою. Цибулинних рослин можна проводити зимову вигонку. Наприклад, якщо посадити гіацинти або нарциси взимку, то до 8 березня ви отримаєте шикарно квітучі рослини.

Осіння обрізка

Рослинам потрібна обрізка. Зазвичай такий захід проводять навесні. Але якщо влітку після етапу активного росту у квіток занадто пишна і не дуже красива форма, обрізання можна зробити і восени. Процедуру виконуйте за допомогою гострого секатора. Першим ділом видаляйте всі сухі, хворі і зів’ялі частини. Після цього можете приступити до створення форми. Рослини, що цвітуть восени, обрізають взимку. Пам’ятайте, що обрізання не можна поєднувати з пересадкою.

Облаштування штучного освітлення

Через скорочення світлового дня в осінньо-зимовий час деяким кольорам не вистачає освітлення. У першу чергу це відноситься до сукулентів та орхідеям. Для поповнення дефіциту світла слід використовувати спеціальні лампи. У середньому рослинам потрібно від 10 годин світлового дня.