Космос

Ранкова зірка і коли її можна спостерігати

По суті, кожен новий день ми бачимо, як на небі горить ранкова зірка. Хоча з світанком світила зникають з нашого поля видимості.
Зрозуміло, ми бачимо Сонце . Але лише у відведений їм час. Як відомо, наше головне світило сходить (світанок), царює на протязі всього дня і заходить (захід). А ось супутник може бути помітний протягом повних діб. Проте блиск і світло Місяця виразно, яскраво виражений в темний час. А ось зірки ми можемо спостерігати, головним чином, ввечері і вночі.

Місяць та зірки

Як називається ранкова зірка на небі

На подив, назва ранкова зірка не зовсім вірно. Насправді, це зовсім не зірка, а планета Венера. Просто, з’являється вона до сходу Сонця і яскраво світить нам, земним жителям. До того ж, через кілька годин після світанку, вона також залишається досить добре видимою.
Більш того, Венера з’являється на небі ввечері, на заході сонця. Тому її також називають вечірньою зіркою.

Венера на ранковому небі

Цікаво, що Венера так яскраво горить на небі і видна нам бо, як сусідить з нашою планетою. Тим більше, що за розміром вона схожа на Землю. Простіше кажучи, її близьке до нас і до Сонця розташування дозволяють в певній мірі побачити неозброєним оком її красу і блиск.
До речі, за міфології Стародавнього Риму, була така богиня зорі Аврора. Причому її ім’я перекладається досвітній вітерець. Саме вона, як вірили в давнину, приносила людям світло і починався день. Оскільки вважалося, що вона є прародителькою всіх зірок, то вважали, що сама Аврора-це ранкова зірка.

Аврора (зображення)

Цікавий факт

Незважаючи на те, що ще з давніх часів назва ранкова зірка носить планета Венера, іноді так називають і інші небесні тіла. Приміром, також називають Юпітер. Так як по яскравості він слід за Венерою. Між іншим, у деяких випадках при спостереженнях Венера і Юпітер дуже схожі на .
Крім цього, звання ранкова і вечірня зірка відноситься і до невеликій планеті Меркурій. По-перше, він найближчий до нашого Сонця. По-друге, його рух то відставати, то випереджаючий робить його добре видимим то вранці, то ввечері.

Місяць, Венера (праворуч) і Юпітер (ліворуч)

Власне кажучи, ранкова зірка в народі так називається, бо саме вранці вона чітко видно на небі. Тепер ви знаєте, що це Венера, сусідня планета. Безперечно, це не тільки яскраве, а й красиве небесне тіло. І на радість нам, ми можемо з легкістю відшукати його і милуватися.

Джерело: