Навчання

Що б ви хотіли знати, коли вам було 20?

Зараз мені 33 роки і, якщо б я могла повернутися на 13 назад, то я б влаштувала собі не погану такого прочухана, а тепер давайте розберемося чому.

1. Збираєтеся довести якусь справу до кінця? Дарма, краще продовжуйте.

Коли я закінчила школу, мій тато знову і знову повторював одне і те ж «Отримай освіта». Чесно кажучи, мене це дратувало, але я все одно поступила в університет.

Мені захотілося кинути навчання на останньому році навчання. Я більше не хотіла займатися діяльністю, пов’язаною з цією галуззю. У мене майже вийшло – я закрилася в кімнаті і нікуди не виходила, але в підсумку, суспільство взяло своє – на мене тиснули з усіх боків і просили лише про одне, щоб я закінчила навчання, ну і в підсумку я не змогла чинити опір.

Я рада, що змогла довести цю справу до кінця і отримала освіту, за що безмежно вдячна всій своїй сім’ї і оточення.

Освіта дало свої плоди, після закінчення навчання мене підвищували п’ять разів за чотири роки. Мені подобалося це. Я відчувала себе вільно, легко і невимушено. Я думала, що освіта – це дурість.

Зараз же я роблю те, що я дійсно люблю – працюю для себе в духовній області. Зараз мені не потрібно моє освіта для цього, але завдяки “диплому” я змогла забезпечити собі хороший старт у житті.

Мені не хочеться про це говорити, але мій батько був прав, коли говорив, що освіта з віком відкриває додаткові двері в житті і я дуже рада, що довела цю справу до кінця.

2. Спробуйте відкрити свій бізнес, блог або що-небудь таке. Почніть що-то.

Все, що ви почнете в 20, або активно розростатися до 30 років, або ви будете цілеспрямовано займатися своїм захопленням в підсумку не потребуючи жодної іншої роботи, так ще й будете любити те, чим займаєтеся, а чи не це найголовніше?

3. Отримайте права.

У 20 років я вирішила, що не буду отримувати права, тому що мені це не потрібно. Я вважала за краще витрачати гроші на інші речі, та і я абсолютно щиро думала, що світ стане кращим місцем, якщо ми всі перестанемо використовувати автомобілі.

Тепер, коли мені було б дуже зручно водити машину, я дуже шкодую про своє рішення.

4. Не плануйте своє майбутнє, плануйте свій план Б.

У 20 років я думала, що знаю, як буде виглядати моє майбутнє і як я буду діяти.

Я ніколи не намагалася продумати план на випадок «що, якщо», а даремно, тому що в нашому житті дуже часто трапляються самі різні ситуації, іноді навіть абсолютно абсурдні, на момент виникнення яких не погано б мати якесь запасне рішення, щоб продовжувати жити.

5. Кредитні рейтинги, інвестиції, вклади – вони здаються нудними, але вони насправді досить круті.

Я навіть не думала про це, коли мені було 20 років, а зараз розумію, що якби тоді я вклалася в ту чи іншу сферу, то зараз я була б більш ніж забезпечена на все життя.

6. Вивчайте веб-дизайн, програмування, другу мову, Photoshop або що-небудь інше, пов’язане з IT.

Існує так багато актуальних корисних навичок, оволодіти якими було б дуже навіть непогано для того, щоб отримувати солідний додатковий заробіток, приділяючи цьому буквально пару годин в день.

7. Плануйте сім’ю, це важливо.

В мої 20 років я була задоволена своїм життям. У мене не було часу на сім’ю, яку не завадило б завести, в результаті чого зараз я одна і не впевнена, що у мене хтось з’явиться найближчим часом.

Якщо б я могла повернутися у свій 20-ти річний вік, я б покаялася у всьому, що я робила, мільйон разів. І найголовніше, що мені б знадобилося до 20 років – це не боятися невдач.

Коли мені буде 40 років, я дам вам знати про те, який поганий я була в 33 і про що шкодую