Космос

Скільки років зірок чумацького шляху

Як ви думаєте, скільки років зіркам? Насправді, всі вони різняться за віком також, як і ми з вами. Одні можуть бути старі, як сама , а інші навпаки тільки народилися.

Зірки

Скільки років зірок Чумацького Шляху

Якщо говорити про , в якій ми з вами живемо, то Сонце і його планети виникли приблизно в один час. Як виявилося, сталося це близько 4,5 мільярдів років тому. Між іншим, це відноситься і до .
За оцінками вчених, в нашій галактиці велика частина зоряних тіл є ровесниками Сонця або старше його. Тобто на питання про те, скільки років зірок Чумацького Шляху, відповідь: приблизно 4,5 мільярда років.
Хоча не варто забувати, що звездообразование і смерть світил це постійні процеси.
В принципі зрозуміло, що ці процеси відбуваються. Що цікаво, зараз вчені можуть зафіксувати і навіть спрогнозувати формування чергової зірки. Більш того, відомі деякі області, де відбувається їх народження. Наприклад, так звані зоряні колиски.

Чумацький шлях з Землі

Зоряна колиска – це молекулярне хмара, розташоване в міжзоряному просторі. Воно має розмір та щільність, які сприяють утворенню молекул, найчастіше водню. Таким чином, створюється ідеальне середовище для формування майбутніх світил.

Однак з фінальною стадією зоряних тіл також не все просто. Звичайно, при достатніх даних зараз можливо спрогнозувати і передбачити черговий етап у житті об’єкта. Проблема в тому, що прогнози можуть мати різні напрямки розвитку. З розряду, а якщо так, то буде, а якщо так, то по-іншому. Як мінімум, не варто забувати, що Всесвіт повний сюрпризів.
До того ж, ми можемо бачити на небі світло вже померлої зірки. Можна сказати, відголоски з минулого. Правда, це відноситься до віддаленим від нас астрономічних об’єктів. А от видимі неозброєним оком, як правило, живуть собі поживають.
Іншими словами, начебто все просто, але насправді це не так. Багато загадок в нашому космосі.

Скупчення галактик

Вік найстаріших зірок нашої галактики

За сучасними даними, в галактиці міститься 200-400 мільярдів зоряних тіл різних віків. Втім, вона включає в себе чимало досить старих зірок. Звичайно, щодо віку Всесвіту складно говорити старі.
Власне кажучи, найстаріші світила Чумацького Шляху такого ж віку, як і сама галактика. Тобто приблизно 13,2 мільярдів років. Ось і відповідь, скільки років зірок.
Іншими словами, навколо нас знаходиться безліч космічних тіл з різними характеристиками, у тому числі віком, здібностями і долями.

Чумацький шлях

Якщо говорити про те, скільки років зірок у Всесвіті, стає очевидним, що існують світила, що утворилися на самому початку. Простіше кажучи, їх вік дорівнює віком самого Всесвіту. А це, за оцінками вчених, близько 13,7 мільярдів років. Приміром, відомі зірки , що живуть більше 13 мільярдів років.

З упевненістю можна сказати, що Всесвіт надзвичайно багата і різноманітна. Що, погодьтеся, надає їй таємничість і свою пишність.

Джерело: