Садівництво

Сорти малини, що підходять для клімату середньої смуги

Найсприятливіший час для посадки малини в середній смузі – осінь. При правильній висадці і хорошому догляді кущі прекрасно приживаються і дають відмінний урожай великих, солодких ягід. Головне, вибрати підходящий для вашого клімату сорт. Я рекомендую кілька сортів, які ідеально підходять для вирощування в середній смузі.

Бригантина

Відноситься до пізньостиглі сорти і дозріває в кінці липня. Ягоди середньої величини і високий урожай, до 2,5 кг з куща. Пагони у цього сорту прямостоячі. Шипів мало, і розташовані вони далеко один від одного. Не схильна до захворювань, але профілактику робити все ж необхідно. Морозостійкий і не боїться засухи.

Глен Ампл

У цього сорту є друга назва – «малинове дерево», отримане за зовнішній вигляд. Кущі виростають міцними, товстими, без шипів. Має велику стійкість до появи шкідників і захворювань. Не боїться морозів і посухи. Ягоди дуже великі, вагою до 10 р, з кислинкою. З одного пагона збирають до 2 кг плодів. Дозріває в липні, а при ранній весні вже в кінці червня.

Арбат

Найбільш урожайний сорт Підмосков’я, з великими, яскравими ягодами до 15 г вагою кожна. За сезон з одного куща збирають до 9 кг малини. Кущ розкидистий, без шипів, до 2 м заввишки. Ягоди дуже міцні, можна транспортувати, не боячись пошкодити їх. Висока стійкість до захворювань і ураження шкідниками. При грамотній підгодівлі можна збільшити врожайність у півтора рази.

Брянське диво

Один з пізніх сортів, плодоносить з середини серпня і майже до заморозків. Пагони біля куща з шипами, але зате з одного вузла з’являються дві гілки, причому ягоди розташовані по всьому втечі. Плоди витягнутої форми, вагою до 10 м, при ретельному догляді можуть досягати 20 р. Малоустойчів до захворювань, потрібна профілактика.

Журавлик

Середньостиглий сорт, плодоносить з середини липня і до початку осінніх холодів великими ягодами у формі конуса. Кущ потужний, сягає до двох метрів у висоту. Шипи не гострі, слабко виражені. Холодостійкий, стійкий до хвороб і появи шкідників. Вирощують тільки на один сезон, в кінці якого зрізають всю надземну частину. Невибагливий у догляді і високоврожайний.

Патриція

Охочим поласувати малиною як можна раніше рекомендую цей ранньостиглий сорт. Він лідирує серед інших великоплідних сортів своєю високою врожайністю. Ягоди конічної форми, дуже солодкі, до 10 г вагою. З куща знімають до 4 кг плодів, а при правильному догляді і до 8 кг. Кущі невеликої висоти. Пагони регулярно підрізають і підв’язують. Сорт нестійкий до фітофтори, не переносить мороз більше -30 °С і сильну посуху.

Є ще чимало цікавих і гідних сортів рослин для висаджування в середній смузі Росії, тут згадані основні, найбільш невибагливі і врожайні. Я раджу при виборі сортів враховувати ще і особливості грунту, кількість сонячних днів і вологість, тоді високий урожай сорту буде дійсністю, а не порожніми словами.