Квіти

Трупна квітка: що це і чим насправді пахне

Говорячи про квіти, ми відразу уявляємо їх пахощі – ніжне або сильне, солодке або гіркувате, але, тим не менш, завжди приємне. Ось тільки не всі квіти асоціюються з парфумом! Є й такі квіточки, з ароматом яких навряд чи захочеться купити собі туалетну воду.

Чим цікавий трупна квітка? Як виглядає? Чим пахне? І можна вирощувати вдома? Розглянемо цікаві факти.

Найбільший квітка у світі

Трупна квітка, або аморфофаллус титанічний – це величезний квітка з незвичайною формою бутона. Відноситься до сімейства ароїдних. Тобто, виходить, його родичі давно живуть в наших квартирах – аглаонема, антуріум, диффенбахія, монстера, спатифиллюм і багато інші популярні кімнатні рослини.

Висотою аморфофаллус може перевищувати 3 метри. Живе приблизно 40 років і цвіте всього 2 рази за кілька днів.

Аморфофаллус в ботанічному саду

Трупна квітка: як виглядає і чим пахне

Трупна квітка отримав своє аж ніяк не позитивне назву із-за «специфічного аромату. Пахне чимось тухлим, сгнившим. І виглядає, якщо придивитися не так привабливо. Зовнішня сторона пелюсткою зелена, а всередині темний бардовий колір – відтінок, що нагадує несвіже м’ясо.

Чим цікавий трупна квітка

Незважаючи на неприємний запах і своєрідний зовнішній вигляд квітка приваблює багатьох. По-перше, через рідкісного цвітіння – як уже згадувалося вище, розпустилася бутон аморфофаллуса можна побачити лише раз на 20 років.

Друга причина зацікавленості – лікувальні властивості. Є думка, що ця квітка збільшує в рази сексуальну енергію. До речі, наукова назва рослини в перекладі з латинського означає «безформний пеніс».

А взагалі бульби цієї екзотичної рослини в Китаї є відмінним діабетичним продуктом, адже доведено, що вони (бульби) знижують цукор в крові і рівень холестерину.

Можна трупна квітка вирощувати вдома?

Вперше трупна квітка був знайдений в Суматри (Індонезія). З часом вигляд став вимирати в диких умовах, але зникнути повністю йому не дали і тепер квітка вирощують у ботанічних садах по всьому світу.

Тульська область теж може похвалитися такою дивовижною флорою! У музеї-садиби «Ясна Поляна» ось-ось розцвів аморфофаллус. Зазвичай квіти з’являються на самому початку весни. Але тепла осінь прискорила це явище.

Аморфофаллус в “Ясній поляні”

Вдома,на жаль, не вийде добитися потрібних умов для квітки. Місця у простій квартирі просто не вистачить! Та й не варто забувати про головну особливість – «аромат». Все-таки не найкраще рішення для дому.