Догляд

Види масажу в косметолога: кому показано, як працюють

Масаж – це система прийомів дозованого механічного впливу у вигляді погладжування, тертя, тиску, вібрації на тіло людини руками або спеціальними апаратами. Масаж дозволяє домогтися корекції вікових змін та їх профілактики. Процедуру можна проводити від 45 хвилин до 1 години.

Кому можна робити масаж

Проводити масаж можна клієнтам від 25 років і віковим відвідувачам.

Види масажу

  • Механічний (ручний) масаж;
  • Апаратний масаж.

Етапи класичного ручного масажу

Масаж складається з 4 етапів:

Погладжування

Робота йде з поверхневими шарами шкіри, епідермісом. Судини готуються для подальшого, глибокого впливу.

Масаж починається з великого відтоку, який проводиться по основних масажних лініях обличчя і зону декольте. Після цього йде малий відтік. Великий відтік спрямований на зняття набряклості всього обличчя, а малий забезпечує лімфодренаж середньої частини обличчя. Погладжування шиї вимагає фиксациеи підборіддя, в той час як руки спускаються вниз, виробляючи відтік. Погладжування м’язів обличчя спрямовано на розгладження підщелепної області і області підборіддя, кругового м’яза рота. Далі увага приділяється виличної і периорбитальной області. Розгладжуються лобний та скроневий м’язи. Рухи виробляються одними пальцями обох рук, потім всіма пальцями. Починаються і закінчуються на переніссі.

Розтирання

Задіє подушечки всіх пальців, рухи виробляються від себе і на себе, в залежності від зони опрацювання. Рухи спрямовані таким чином, щоб розгладжувати зморшки і піднімати овал обличчя. Розгладжуються мімічні і дрібні епідермальні зморшки. Кожен рух, як і в першому етапі, проводиться три рази. Робимо акцент на області, яка потребує опрацювання. У зонах, де відсутні вікові зміни, можна робити один-два рази. Масаж виконується за допомогою масла або крему для гарного ковзання. Другий етап покращує тонус шкіри. Опрацьовується зона щік, піднімаються куточки губ, підборіддя фіксується трьома пальцями.

Розминання

Спрямований на глибоке вплив. Порушуються всі шари шкіри, а також місця прикріплення м’язів. Починаємо з хвилеподібного руху в області підборіддя, щоб підтягнути овал обличчя. На кожну сторону по чотири хвилі, подушечками пальців фіксуючи м’язи області підборіддя. Виробляються щипки підщелепної області шкіри, з впливом на м’язи. На цьому етапі стимулюється вироблення колагенових і еластинових волокон, поліпшується тонус шкіри.

Завершення

Направлено на опрацювання зморшок в області декольте, шиї і видалення другого підборіддя, підтяжки овалу обличчя. Починаємо погладжувати м’язи шиї, розтираємо від зони декольте подушечками пальців. Щипковими рухами працюємо в області шиї. Щипки виробляються поперек зморшок, які є на шиї. Кулаком глибоко опрацьовуємо зону декольте. Проводимо короткий точковий масаж в нижній частині обличчя, підборіддя, куточків губ, крил носа. Робимо вирівнювання по точках натиску.

Апаратний масаж

Апаратний масаж допомагає вирішити проблеми гравітаційного птозу, нависання верхньої повіки, знімає набряклість і розгладжує зморшки.

У яких процедурах виконується апаратний масаж

  • RF-ліфтинг. Його проводять за допомогою двох насадок, які однополярної радіочастотною енергією нагрівають шкіру, не травмуючи її. Травмуються пошкоджені старі колагенові волокна і еластину, проводиться коагуляція (скручування) колагену, за рахунок ущільнення дерми. Проводиться запуск каскадів, реакцій, які ведуть до неоколлагеногенезу. Пошкоджується тканину, і організм намагається відновити її. Так продукуються нові волокна;
  • Масаж за допомогою ультразвуку. Наносимо гель для проведення електрофорезу і засіб для впровадження в шкіру. Можна використовувати препарати для ліфтингу, омолодження, освітлення і оздоровлення шкіри. Повільними рухами проводимо процедуру масажу та електрофорезу, знизу вгору. Також використовується масажна лопатка, що допомагає поліпшити мікроциркуляцію шкіри і надати ліфтинговий ефект.