Навчання

Витрачайте свій час розумніше

В наш час дуже важливо вміти користуватися інформацією і уміти грамотно витрачати свій час. Навколо вас постійно знаходиться маса факторів, яка постійно вас збиває з курсу і мимоволі змушує перемикатися на будь-яку іншу діяльність. Для того, щоб бути “успішним” людиною, принципово важливо вміти витрачати і організовувати свій час. Ну, а тепер поговоримо про основні проблеми використання нашого особистого часу.

1. Обмеження соціальних мереж(медіа).

Соціальні мережі – це марнотратство часу №1 в 21 столітті.

Це не додає ніякої цінності у ваше життя, не вчить вас чого-небудь корисного, а часом і взагалі прив’язує вас до інших людей, з якими ви не те що не знайомі, а можливо, навіть ніколи і не побачитеся в реальному житті. Зрозуміло, в цьому є і свій шарм, але, як показує практика – мінусів від цього більше, значно більше. Також хочеться відзначити, що соціальні мережі збільшують ризик депресії і знижують задоволеність життям, що, в принципі, важко назвати позитивним впливом. Нижче представлена статистика впливу конкретних соц. мереж на психо-емоційний стан людей у віці від 14-ти до 24-х років.

Це не означає, що соціальні мережі це погано, але треба навчитися ними користуватися розумно. Наприклад, можна припустити, що якщо ви заходите в ВК або ж instagram при найменшій вільної хвилинки і просто “залипаете” гортаючи свою стрічку, то ви займаєтеся марнотратством власного часу.

Пам’ятайте, що ви заслуговуєте більшого, тим більше в наш час, в якому отримати доступ до тієї чи іншої інформації, не складає труднощів – достатньо ввести необхідний запит в один з пошуковиків. І хотілося б вірити, що інформація, в якій у вас виникає необхідність, для вас актуальна і пізнавальна.

2. Позбутися від усіх відвернень.

Відволікаючі фактори – одне з найбільших ускладнень життя, відомих людині.

Згідно зі статистикою, якщо ви відволікаєтеся під час роботи, то вам потрібно близько 17-ти хвилин тільки для того, щоб повернутися в “робочий” стан.

Це означає, що кожен раз, коли ви відволікаєтеся, ви втрачаєте чверть години.

Тому, будь ласка, вимкніть свої повідомлення, заблокуйте двері свого робочого місця, повідомте своїм колегам і сім’ї, щоб вони не турбували вас без вагомої на те причини під час якогось роду діяльності.

Як тільки ви зменшите відсоток власного відволікання, то ви значно скоротите кількість свого часу, що витрачається на якийсь певний рід діяльності. Будь то робота, читання книги або ж, приміром, відпочинок з друзями.

3. Фокусуйтеся на одній задачі.

Багатозадачність не працює.

Коли ви відволікаєтеся, то вам потрібно вдвічі більше часу для виконання кожного завдання, на якій сфокусовані.

Якщо ви хочете заощадити більше часу, то станьте майстром-одиночній на час виконання важливих завдань або ж вирішення якихось актуальних проблем/питань.

Звучить банально, але це ефективно – досить спробувати, щоб в цьому переконатися особисто.

4. Спокій

Власне, якщо ви хочете припинити витрачати свій час в нікуди, не потрібно на цьому зациклюватися і влаштовувати зі свого життя гонку. А якщо вже так виходить, що ви раптом витратили трохи свого часу на якесь не дуже продуктивне заняття, таке як відеоігри, телевізор, то не треба за це звинувачувати себе. Нічого страшного не сталося, адже багато людей живуть так все своє життя.
Хочете цікавий і до болю знайомий кожному факт?

1/3 вашого життя проходить у сні.

Сон – це важливий і невід’ємний аспект здорового життя, запорука гарного самопочуття і працездатності вашого мозку. Тому, будь ласка, не губіть своє здоров’я нічний діяльністю. Так, безумовно, бувають різні в житті ситуації, але краще постаратися вночі відпочивати, а не працювати.

Те що ви не завжди раціонально витрачаєте свій час – це природна частина людського існування, так що ні в якому разі не звинувачуйте себе за це. Потрібно прийняти себе таким, яким ви є, а також прийняти свої корисні та шкідливі звички, але важливо навчитися пом’якшувати свої “недоліки” для того, щоб підвищити власну продуктивність – саме в цьому полягає суть всього того, що написано вище.