Квіти

Хижі рослини для дому

Хижі рослини, рослини-вбивці – думаєш, це тільки лиходії з фантастичних фільмів, мультсеріалів і коміксів? А ось і ні! Вони існують. Людей, звичайно, не їдять, але комахою варто боятися! А в дикій природі, де подібні рослини досягають нормальних розмірів, попастися в їх пастку можуть і дрібні тварини – миші, ящірки, жаби.

Буквально останні кілька років хижі рослини охоче стали вирощувати вдома. В домашніх умовах ці рослини більш мініатюрні і примхливі. Але зате який незвичайний «вихованець» може радувати вас і дивувати гостей.

Венерина мухоловка, або дионея

Поки найпопулярніше хиже рослина. Має безліч листів, на кожному з яких така зубата мордочка. Деякі види при хорошому освітленні червоніють, що говорить про правильному виборі місця для мухоловки. Всередині кожної «чашечки» знаходяться ворсинки, і коли комаха потрапляє всередину, ворсинки реагують на рух і дають чашечці знак закритися. Коли чашка закриється, всередині вийде сік, який розчинить нутрощі спійманого комахи. Через пару днів чашечка знову відкриється, залишивши лише хітиновий шар видобутку – його слід акуратно прибрати.

Росичка

Ціла розетка довгастих листочків, усіяних такими віями. На кожній війки є крапелька, нагадує росу. Потрапивши на неї, комаха прилипає, а листок скручується, паралізуючи комаха остаточно. Багато квітникарі стверджують, що росичка, порівняно з іншими хижими рослинами, сама проста в догляді. Наприклад, взимку її не обов’язково прибирати в холодне місце.

Непентес

Рекомендується саджати в підвісний горщик, адже непентес наділений особливою формою – з невеликого трав’янистої куща вниз звисають досить ємні глечикоподібні квіти. Вони глибокі, слизькі всередині, а на дні їх травний сік. Потрапивши в такий «глечик», немає жодного шансу вижити!

У природі біля непентеса часто живуть летючі миші, які залишають свої екскременти і це стає чудовим добривом. У домашніх умовах також потрібна своя підживлення – слабкий розчин мінерального комплексу. Але тільки після періоду спокою, коли з непентеса зрізаються всі квіти і потрібен стимул нового зростання.

Саррацения

Як і непентес, представляє з себе подобу глечиків, тільки квітки саррацении ростуть відразу від коренів. Глечики-пастки, в залежності від виду, можуть мати різну форму.

Жірянка

З вигляду найпростіше рослина: шапка округлих листків і зверху розетка з дрібними квітками, що нагадують фіалку. Але зовнішність і тут оманлива. На, здавалося б, самих звичайних листових пластинах є липкий шар, до якого швидко прилипають дрібні мошки. Таким чином рослина висмоктує всі потрібні йому речовини. А квітка, що зверху, повністю залежить від кількості з’їденого» – чим більше було спіймано видобутку, тим пелюстки будуть яскравіше.

Чарує, правда? Але, перш, ніж принести хиже рослина в будинок, запам’ятай 3 важливих правила:

1. Поливати тільки дистильованою водою.

У природі ці рослини живуть біля боліт, а вода там «мертва», тобто не містить ніяких домішок. Виходить, зелені хижаки тільки з вигляду «зубасті», насправді з чутливим «шлунком», і навіть найчистіша вода, яку ми вживаємо в їжу, незабаром вб’є кореневу систему рослини.

2. Хижакам необхідна зимівля.

У цей час ці рослини відпочивають. За їх вигляду можна подумати, що рослина загинуло – воно почорніло і не подає ніяких ознак життя. До першого тепла потрібно знайти досить холодне місце – балкон, веранда. Навіть підійде холодильник. Але температура повинна залишатися в межах 10-15°C і ніяких протягів!

3. Не потрібно постійно щось підпихати рослині, щоб побачити його «хижу натуру»!

Гості часто будуть питати: «А що буде, якщо сунути палець? ». Рослина не потрібно обманювати, інакше з часом на комах воно теж перестане реагувати!

До речі, про годування. Рослину можна просто винести на відкрите повітря – нехай хижак сам залучає видобуток. Комахи добре реагують на соковитий колір листя.