Догляд

Як боротися з куперозом у косметолога

Купероз – це порушення мікроциркуляції, пошкодження ендотелію і судин. У разі куперозу підвищена проникність капілярів, через порушення кровообігу і мікроциркуляції порушується живлення тканин. Не можна не враховувати проблему гіперчутливості, ламкості капілярів, в умовах порушеного кровообігу. Така шкіра швидше старіє, не розгладжуються зморшки, є в’ялість, гіперпігментація. Головне – визначити переважаючу проблему, за якої розвиваються всі інші процеси. Повністю позбавиться від куперозу неможливо, але взяти під контроль проблему вийде.

У питанні про купероз присутній і фактор спадковості. Якщо у матері були проблеми з варикозним розширенням вен або рожево-багряну особа, то в 90% випадків у дітей буде та ж проблема.

Що провокує купероз

  • захворювання ендокринних систем;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • тривале перебування на сонці;
  • екстремальний контраст температур.

Якщо мати всі ці фактори і накласти їх на особливості капілярної сітки, а також вроджені особливості, тоді куперозу не уникнути. Внаслідок зниженої еластичності капілярів починається травматизація судин.

Як доглядати за шкірою з куперозом

Така шкіра чутлива, тому вся косметика повинна бути максимально щадить, не дратує, не агресивна. Доглядові засоби також не повинні викликати різкий приплив крові, так як капіляри і крихкі, ламкі та не витримують цього. Потрібно підібрати максимально м’який і делікатний догляд. Можна використовувати пінку, яка дуже м’яко впливає, не стягуючи, не дратуючи шкіру, але при цьому виконує функцію зняття косметики. Увечері вмиваємося пінкою, а вранці, якщо шкіра не жирна, то абсолютно немає необхідності користуватися демакияжем, досить сполоснути водою або скористатися тоніком для чутливої шкіри. Можна використовувати тонік з вітаміном С. Такий засіб підходить для дорослої шкіри. Часто тонік містить гіалуронову кислоту, яка виступає як капилляропротектор, судиннозміцнюючий компонент.

Гідролати також відмінно справляються з проблемою. Вибирайте гідролат з вмістом липи, безсмертника, ромашки. Крем для чутливої шкіри використовують вранці і ввечері після сироватки. У зимовий час вранці краще використовувати спеціалізований крем, який буде захищати шкіру від вітру і морозу.

Косметологічні процедури

В косметологічних центрах можна використовувати різні методики:

  • Фракційна мезотерапія. Відмінно підходить для боротьби з куперозом. Порвані і розширені судини не працюють, тому від них треба позбавлятися. При перфорації шкіри 12 голками зі скошеним зрізом травмуються розширені судини, випускається кров, яка застоюється всередині. Запускаються процеси регенерації та відновлення шкіри. Фракційна мезотерапія – це ефективний метод боротьби з куперозом легкого та середнього ступеня тяжкості. Така процедура також вважається омолоджувальної, так як сприяє виробленню колагенових і еластинових волокон. Численні проколи стягують шкіру під час загоєння. Площа шкіри зменшується, а щільність підвищується;
  • При лазерній шліфовці знімається верхній шар шкіри, що робить епідерміс тонше і вразливими до факторів навколишнього середовища. Реабілітаційний період становить один місяць;
  • Також до апаратного рішення боротьби з куперозом можна віднести те процедура, яка задіює широкосмуговий імпульсний світло. Процедура повністю безболісна. На обличчя наноситься гель-провідник, використовуються охолоджуючі насадки. Пацієнт відчуває легке поколювання. Стінки судини спазмуються, він звужується і стає візуально непомітним. Така процедура триває до 20 хвилин.