Зарядка

Як підготуватися до змагань

В тренувальній діяльності будь-якого любителя залізного спорту настає такий період, коли, здавалося б, досяг того, чого хотів. Або момент коли ти отримав визнання від колег по цеху, партнерів по тренуванню, і друзям по гойдалці у своїй відмінній формі або відмінною силі! І звичайно велика спокуса випробувати свої сили!

А що може бути краще, особливо для чоловіка, ніж перемогти в змаганнях? ! Адже вся наша життя в сутності – нескінченні змагання, боротьба за краще існування і гідне місце в ієрархічній драбині, а так само боротьба з самим собою.

Змагання можуть бути будь-якого рівня. Зараз дуже багато різних федерацій, які проводять регулярні змагання з пауерліфтингу, жиму лежачи та народному жиму, силового двоборства – в тому числі і серед звичайних любителів і завсідників відвідувачів тренажерних залів. Потрапити на них не складе великої праці.

Є тільки один нюанс – як правило ці змагання проводяться на комерційній основі і можуть бути не всім по кишені. Але мета виправдовує засоби! І отримати подібний досвід все ж варто.

Мета!

Звичайно ж в ідеалі перемога! Але там будуть і інші претенденти головного призу – в честь визнання своєї багаторічної праці, що природно. Але все ж можливість відчути себе кращим – це сильний стимул, який відіб’ється і на всіх інших сферах життя. Це заряд емоцій на основі адреналіну і великий запас вражень, яких вистачить дуже надовго! До того ж це безцінний досвід, яким можна з багатьма поділитися.

Завдання!

Щоб досягти мети потрібно підійти до справи максимально конструктивно. Доведеться перш вирішити ряд завдань. Адже це не просто буденна справа, а щось нове, де не можна схибити. Тому що слід отримати максимум результату від поставленої мети.

  • Перше , що потрібно зробити – це підготуватися морально. Адже підготовка – це свого роду новий рівень для звичайного атлета. І навіть якщо ваш стаж досить великий і ви все знаєте, все ж потрібно для себе усвідомити цей факт, ставиться набагато серйозніше до тренувань, відпочинку і харчування.
  • Підібрати собі досвідченого тренера. Це людина навіть може бути не фітнес інструктором, і навіть не працювати в тренажерному залі. Але це може бути той, хто брав участь у змаганнях, досить досвідчений спортсмен. Можливо є такий у вашому колі спілкування, і у вашому залі. Це необхідно – така людина не тільки може поділиться досвідом і підказати, але і зробить ваші тренування більш відповідальними.

Знайди тренера!

  • Робота над слабкими місцями. Тут в пору звернутися як до тренера, так і до громадської думки друзів і колег з улюбленої “гойдалки”. З боку як правило видніше. Припустимо ви вирішили виступити в “жимі лежачи”, ви добре працюєте, вам підкоряються ваги. Візьмемо атлета 90 кг. ваги, він тисне на 130 разів, і міг би більше, але штанга постійно зависає на половину амплітуди. І її не вдається дотиснути – виною трохи слабкий трицепс і значить він слабке місце і над цим потрібно попрацювати. Або ви вирішили виступати в категорії до 90 кг. , а важите 93, значить потрібно за час до початку змагань скинути вагу, причому обережно, не різко, щоб стрімке схуднення не відбилося на силі.
  • Висновок на пік! Отримання пікової форми – ось головне завдання, при чому пік стосується не тільки фізичної, але і психологічної пікової підготовки. Відповідно тренування потрібно буде виставить грамотно, приділяти більше уваги тільки потрібним руху, головним м’язовим групам і підійти до змагальному дню максимально підготовленим.

Іноді прагнення до мети приносить ще більше задоволення, ніж її досягнення і навіть отримання максимального результату. Так і від підготовки можна отримати багато емоцій та адреналіну, які затьмарять навіть перемогу! Це як мотивуюча музика з фільму “Роккі”, коли герой Сильвестра Сталлоне готувався до важливого бою!

І навіть якщо раптом не вдасться перемогти, все ж ви не програєте! Адже ви перевірите себе – на що ви здатні! Ви переможете над собою! Якщо ви все зробите правильно і прикладіть максимум зусиль – то вам не в чому дорікнути себе! Тренуйтеся із задоволенням, беріть участь в змаганнях і перемагайте! Удачі вам! А я дякую вам за увагу, бажаю вам успіхів у всьому, усього вам найкращого, і нехай вас оминають стороною травми і неприємності. Підписуйтесь на канал і діліться у коментарях вашим досвідом.