Квіти

Як посадити фінікову пальму з фініка будинку

Любите фініки? А знаєте, де вони ростуть? Так, на фінікової пальми. Але чи можна виростити фінікову пальму з простого зернятка фініка?

Як посадити фінікову пальму з фініка будинку

  1. Беремо фінік. Підійде навіть зацукрований. Виймаємо кісточки і замочуємо її на 2-3 доби – поки насіння не зійде вся м’якоть. Воду потрібно міняти щодня, щоб нічого не закискло і не забродило. Знімати м’якоть вручну настійно не рекомендується! Так можна пошкодити насіннячко.
  2. Придатні для посадки насіння підуть до дна ємності з водою – їх залишаємо. Якщо насіннячко спливло, воно зіпсоване і точно не дасть паростків.
  3. Відповідну кісточку промиваємо від залишків м’якоті під проточною водою. І залишаємо просохнути ще на добу.
  4. Беремо невеликий пластиковий стаканчик. На дні робимо невеликі дірочки для виходу зайвої вологи. Щоб вода не стікала по вікну або столу (дивлячись, де поставити стаканчик), підкладіть плоску тарілку або щось схоже.
  5. Заповнюємо стаканчик грунтовою сумішшю для пальм або деревних рослин. Для першого разу ґрунт варто простерилізувати.
  6. Трохи поливаємо відстояною водою і занурюємо насіннячко фініка вглиб приблизно на 5 мм.
  7. Ставимо в тепле світле місце (але без близької опалення і прямого освітлення! ) і чекаємо появи першого паростка. Поливати землю в цей час слід дуже акуратно – краще не поливати, а трохи обприскувати. Сходи взагалі не можна мочити! Молодий паросток і так повний вологи і попадання на нього води може швидко привести до загнивання.
  8. Як тільки рослина досягне 5-7 см, пора пересадити його в повноцінний горщик з тим же субстратом.

Для кращого результату і збагачення грунту поживними речовинами радимо посипати верхній шар землі тонким шаром товченого деревного вугілля.