Садівництво

Як я саджу лохину на своїй ділянці восени — віддаю перевагу саме цей час з-за зручності та результативності

Хоч лохина і вважається північній болотній ягодою, її з успіхом можна вирощувати в наших краях. Саме так я і роблю вже не перший рік. На моїй присадибній ділянці благополучно росте цей листопадний чагарник і радує всю мою сім’ю смачними і дуже корисними ягодами. У цій замітці я поділюся з вами своїм досвідом і розповісти про тонкощі осінньої посадки лохини.

Лохина

Які сорти малини можна вирощувати в середній смузі

Дикорослу лохину можуть бачити в своїх краях жителі Сибіру, Далекого Сходу, Уралу, Алтаю. Особливо добре росте цей листопадний чагарник на болотах і торфовищах.

Сортову ж лохину можна вирощувати й у нас, в центрально-європейський частині країни. Щоб домогтися успіху в цій справі, слід вибрати найбільш підходящий для вашого регіону сорт.

Приділіть увагу на вибір сорту для посадки

Якщо ви, як і я, проживаєте в Підмосков’ї, віддайте перевагу раннім і середньостиглим різновидів цієї ягідної культури:

 • Эрлиблю;
 • Патріоту;
 • Дюку;
 • Торо.

При виборі сорту зверніть увагу і на висоту куща. Високорослі різновиди лохини краще вирощувати на півночі. Середньорослі добре себе почувають у будь-якому кліматі. Вони мають високі адаптивні здібності і відрізняються міцним імунітетом.

Якщо ж для вашого регіону нормою є малосніжна зима і різкі температурні перепади, віддайте перевагу низькорослих кущів (висота – від 0,6 до 1 м), які відрізняються хорошою морозостійкістю.

Коли найкраще садити лохину

Посадити цю садову ягоду ви можете як навесні, так і восени. Не настільки суттєво, в яку пору року ви проведете посадку. Має значення лише те, щоб чагарник прижився на вашій ділянці.

Посадка лохини

Я віддаю перевагу посадці лохини в осінні місяці. Саджанець у цьому випадку встигає прижитися і звикнути до нових умов існування до того, як у нього навесні почнеться фаза інтенсивного росту. Крім того, йому на перших порах не докучають шкідливі комахи, яких особливо багато навесні і влітку.

Якщо ви придбали саджанець, який має відкриту кореневу систему, висаджують його після 15 жовтня. Жителі південних регіонів можуть провести посадку в листопаді (перші числа місяця), північних – в середині вересня. Важлива умова – грунт не повинна бути тепліше +5 °С.

Підготовка місця для посадки

Якщо ж ви збираєтеся провести висадку на своїй ділянці кустарничка, зростаючого в ємності з землею (закрита коренева система), строки виконання маніпуляції не настільки важливі. У такого рослини коріння добре захищені від морозу і засухи.

На посадку я зазвичай беру двох – або трирічні саджанці малини з однорічним приростом і міцними гілками. Варто гарненько оглянути їх перед покупкою.

Дуже важливий вибір саджанця: віддавайте перевагу здоровим і неушкодженим екземплярам

У садивного матеріалу не повинно бути ознак захворюваності і механічних пошкоджень.

Підготовка до посадки лохини

Для початку визначтеся з місцем, на якому буде рости чагарник у вас на дачі. Я раджу вам відвести під лохину відкритий і добре освітлюється ділянку. Нестача світла негативно позначається на смаку ягоди.

Замульчуйте свою посаджену лохину

Не вирощуйте ягоду в низовині, де високий ризик підтоплення. Це загрожує чагарнику загниванням коренів.

Показник кислотності грунту також важливий. Він повинен становити 3-4 pH, оскільки ягода добре росте саме на кислих ґрунтах.

Лохина прекрасно себе почуває на чорноземі та пісковику. Я готую грунт під посадку ягідника, змішуючи дерен, торф і піщаник (1:3:2).

Використовую так само хвойний опад

Після того як ви визначилися з ділянкою під лохину, приступайте до викопування посадкової ями. Їй належить бути глибокою і широкою (глибина – 0,5-0,8 м, ширина – 0,7-0,9 м).

Вистеліть Дно ями геологічним текстилем. Поверх нього насипте шар деревної стружки (товщина – 0,2 м).

За 7 днів до висадки саджанця вам буде потрібно внести в посадкову яму суміш торфу, перепрілих хвойних тирси і піску (5:3:2). Товщина шару грунтосуміші – 0,2-0,3 м.

Покрокова інструкція по посадці лохини

За вашу працю лохина нагородить вас хорошим урожаєм

Я проводжу посадку ягідного куща наступним чином:

 1. Вертикально встановлюю в центральній частині посадкової ями, частково заповненої живильної почвосмесью, саджанець.
 2. Розпрямляю його коріння.
 3. Присипаю саджанець грунтом, взятої з верхнього шару.
 4. Злегка втрамбовую землю.
 5. Поливають рослину водою (температура – +30 °С).
 6. Після того, як грунт трохи просяде, досипаю грунт, щоб заповнити посадкову яму до самих країв.
 7. Мульчую землю під саджанцем торфом, формуючи з нього шар товщиною 10 див. В якості мульчі також застосуємо хвойний опад, річковий пісок, кора дерев.

Надалі потрібно буде добре доглядати за кущами: своєчасно його поливати, підгодовувати відповідними мінеральними сполуками, відстежувати стан здоров’я, обробляти від шкідників і хвороб, грамотно підготувати рослину до зимівлі і здійснювати його обрізку навесні. У цьому випадку лохина обов’язково віддячить вам за докладені зусилля багатим врожаєм ягід.

Вирощуєте ви лохину? Поділіться своїми секретами догляду!

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

А ще читайте: